1. Nëse akoma nuk jeni pjesë e forumit, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij forumi duke u regjistruar.
  Dismiss Notice
 2. Ata qe kan harru password apo user ne te kontaktojn ne PM ju trregojm password.
  Dismiss Notice

Gjuha Shqipe - Pjesë e AMXMODX

Tema tek 'AMX - Addon's' e hapur nga lantimilan, 23 Qershor 2019.

View Users: View Users
 1. lantimilan

  lantimilan Toger

  Anëtarësuar:
  26 Korrik 2014
  Postimet:
  104
  Pëlqime të marrura:
  10
  Deshta me ju njoftu një lajmë të mirë sepse pas shum kohësh edhe mundimesh për të futur edhe gjuhën shqipe në AMXMODX, më në fund është bë realitet falë një bashkëpunimi ndërmjet meje dhe një shokut dhe normal autorit të AMXX Arkshine.
  Gjuha normal jemi përpjekur që ta përkthejm në mënyrë sa më të pastër dhe me gramatikë me fjalë të pastra shqipe.
  Për ju që keni dëshir të shkarkoni gjuhën ose ju që dëshironi të përditësoni gjuhën në serverin tuaj ja vlen të shkoni në këtë link AMXMODX, dhe pastaj klikoni tek sistemi që ju e përdorni dhe zgjedheni pakon Base ose Counter Strike varësisht se cila ju duhet.
  Sa i përket linkut ne do të ju tregojm edhe linku se ku ka filluar procesi i gjuhës apo të themi kërkesa drejtuar AMXMODX dhe mbështetjes së tyre : LINKU NE GITHUB
  Për realizimin e këtij projekti madhor janë kujdesur 2 persona :
  c0d3

  CrXane

  Nëse ju vëreni gabime të natyrave të ndryshme mos hezitoni të na kontaktoni në facebook dhe do të mundohemi që ti rregullojm së bashku sa më shpejtë të jetë e mundur.
   
  N-ja pëlqen postimin.
 2. N-ja

  N-ja Antarë

  Anëtarësuar:
  24 Tetor 2015
  Postimet:
  10
  Pëlqime të marrura:
  2
  ;)
   
  lantimilan pëlqen postimin.
 3. freeshoneeofficial

  freeshoneeofficial Nëntoger

  Anëtarësuar:
  19 Mars 2016
  Postimet:
  77
  Pëlqime të marrura:
  7
  1 sqarim t'vogel se si me u bo update n'menyr per me perdor gjuhen shqip:

  N'fillim duhet me shkarku te dyja base+cstrike
  Arkives base ja bojm extract dhe pastaj arkives cstrike ja bojm extract por ne t'njejtin folder ku jan filet e base dhe me Overwrite si tek fotoja 3
  - per te aktivizu gjuhen duhet te ndryshosh cvar tek configs/amxx.cfg
  amx_language "en" -> amx_language "al"

  - per cdo gabim qe mund tjet bo tek perkthimet mundeni me ja bo fork projektit ne GitHub
  dhe mundeni me hap Pull Request

  build version duhet tjet 5375+ ne menyr per t'pas gjuhen shqip.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  N-ja dhe lantimilan pëlqejnë postimin.
 4. 5STAR

  5STAR Ushtar

  Anëtarësuar:
  15 Maj 2017
  Postimet:
  40
  Pëlqime të marrura:
  4
  Shum mir me ni kit sen
  Bravo vllaqko
   
  lantimilan pëlqen postimin.
 5. lantimilan

  lantimilan Toger

  Anëtarësuar:
  26 Korrik 2014
  Postimet:
  104
  Pëlqime të marrura:
  10
  Faleminderit shum ;)
   
  5STAR pëlqen postimin.
 6. zapp27

  zapp27 Antarë

  Anëtarësuar:
  30 Gusht 2017
  Postimet:
  7
  Pëlqime të marrura:
  1
  Bravo bre veq vashdoni hulumtoni per SHQIPE
   
  lantimilan pëlqen postimin.

Shpërndaje faqen

XenForo Add-ons & XenForo Styles ™ © 2012-2019 Brivium LLC.
 1. There are currently no users chatting.

You don't have the necessary permissions to use the chat.

There are currently no users chatting.
Chat [0]